Značka Rigips patrí do skupiny Saint-Gobain, ktorá pôsobí na svetových trhoch už od roku 1665 a je jednou z najstarších firiem na svete. Patrí medzi sto najlepších priemyselných podnikov sveta, momentálne pôsobí vo viac ako 67 krajinách sveta a zamestnáva viac ako 180 000 zamestnancov. Rigips sa venuje výrobe a distribúcii sadrokartónových systémov s rôznorodým použitím, vrátane vhodnosti pre montované drevodomy. V produktovom porfóliu Rigips nájdete akustické podhľady, vysoko kvalitné sadrové stierky a omietky Rimano. Všetky produkty sú recyklovateľné, vyrobené z ekologicky nezávadných surovín a šetrné voči životnému prostrediu aj po použití.

Sadrokartónové dosky Rigips 4PRO

Sadrokartónové dosky sú súčasťou takzvanej suchej výstavby, ktorá vďaka absencii vlhkých procesov urýchľuje samotnú výstavbu. Použitie sadrokartónových dosiek na výstavbu interiérových konštrukcií má mnoho výhod – úspora času, nákladov a samotného priestoru. Zvyšujú taktiež kvalitu bývania, keďže vďaka obsiahnutej sadre dodávajú interiéru nezameniteľné vlastnosti ako napríklad regulácia vlhkosti, prirodzená požiarna odolnosť. Viac o sadrokartóne:https://www.rigips.sk/zakladny-prehlad-o-sadrokartone

Vybrať si môžete z rôznych typov sadrokartónových dosiek, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami a farebným prevedením. Napríklad biela/šedá doska je bežná stavebná doska, červená/ružová doska je protipožiarna doska, modrá doska je akustická doska a zelená doska je impregnovaná doska do vlhkého prostredia.

Sadrokartónové dosky Rigips 4PRO sú jedinečné tým, že majú všetky štyri hrany sploštené už od výroby. Vďaka tejto vlastnosti môžu byť všetky spoje na povrchu stropu alebo priečky vyhotovené optimálnym spôsobom.

Hlavné výhody dosiek Rigips 4PRO
● ideálna rovinnosť povrchu stropu alebo priečky,
● vyššia pevnosť spojov a menšie riziko prasklín,
● rýchlejšia úprava spojov – až 20 % úspora času,
● úspora materiálu – menšia spotreba tmelu na vypĺňanie spojov.

Použitie Rigips 4PRO

Typovo sú tieto dosky zaradené medzi bežné stavebné sadrokartónové dosky typu A podľa EN 520 (RB). Používajú sa vo všetkých konštrukciách, kde sa používajú tieto typy dosiek, t. j. podhľady, priečky, predsadené steny a pod. Pri ich montáži sa používajú taktiež rovnaké technologické postupy ako pri bežných sadrokartónových doskách (rezanie, pripevňovanie, tmelenie).

Sadrokartóny Rigips 4PRO sa zvlášť odporúčajú na montáž na veľkých a intenzívne osvetlených plochách. Sú vhodné pre objekty s vysokými estetickými a funkčnými požiadavkami, napríklad obytné priestory, nákupné centrá, športové objekty, školy, nemocnice, kiná.

Viac: https://www.rigips.sk/produkty/sadrokartonove-dosky/4pro-typ-rb

Konštrukčný profil RigiProfil

Konštrukčný profil sa používa v konštrukciách stropov a stien. Vyrába sa z oceľového pozinkovaného plechu, ktorý prešiel procesom rigidizácie, čo znamená stuženie materiálu. RigiProfily sú jedným z najlepších typov konštrukčných profilov dostupných na trhu.

Hlavné výhody profilov RigiProfil sú:

● vyššia pevnosť konštrukcie,
● nižsie riziko vzniku prasklín,
● ľahšia montáž,
● certifikácia systémových riešení.

V snahe zvýšiť pevnosť a bezpečnosť týchto konštrukcií sú profily Rigips vyrábané špeciálnou patentovanou technológiou stužovania ocele s názvom ULTRASTEEL®, ktorá dodáva RigiProfilom špecifický tvar. Účinná hĺbka plechu sa v priebehu procesu stužovania zväčší na súčet pôvodnej hrúbky materiálu a hĺbky vzniknutých „prelisov“. Spevnené RigiProfily tak majú v konštrukciách výrazne vyššiu pevnosť, ktorá sa prejavuje nižším rizikom vzniku prasklín a vysokou prídržnosťou skrutiek v profile.

Viac: https://www.rigips.sk/rigiprofil-vycnieva-aj-medzi-drsnymi

Zdroj: www.rigips.sk