Práškové zmesi

V našej ponuke sa nachádza cement, vápno, betóny, omietky, potery, škárovacie a maltové zmesi, lepiace hmoty a stiery, aj samonivelizačné hmoty.

Cement

Šedý a biely cement prémiovej kvality, portlandský cement,  pre všetky typy stavieb.

Vápno

Vápno biele vzdušné hasené, nehasené, vápenec veľmi jemne mletý, drvené kamenivo.

Betón

Betóny pre rôzne použitie. Univerzálny, drenážny, vodonepriepustný, výplňový, aj rýchly betón.

Jadrové a štukové omietky

Jadrová omietka je základná omietka, ktorá slúži ako podklad pod finálnu tenkovrstvovú omietku. Šťuková omietka sa používa na vytvorenie jemného hladkého podkladu pod finálne vrstvy alebo ako finálna vrstva na omietkach.

Tepelnoizolačné omietky

V prípade rekonštrukcií stavieb, pri ktorých nie je možné aplikovať štandardné zateplenie, môžeme použiť tepelnoizolačné omietky a zlepšiť tak tepelnoizolačné vlastnosti muriva. Omietky obsahujú ľahčené plnivá. Tepelnoizolačné omietky , nazývané aj termoomietky, sú vhodné aj na nové murivá s veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Je pri nich potrebné rátať s dlhšími technologickými prestávkami na dokončenie.

Sanačné omietky

Vlhnutie stien nie je iba estetickým problémom, ovplyvňuje všetky vlastnosti muriva a prináša so sebou množstvo problémov. Vlhkosť so sebou prináša soli, ktoré spôsobujú rozpadávanie omietok a muriva, znižuje termoizolačné vlastnosti a v kombinácií s plesňami má nepriaznivý vplyv na zdravie človeka. Sanačné omietky umožňujú rýchle vysušovanie vlhkého muriva a zároveň znemožňujú transport vlhkosti a solí na povrch omietky. Vďaka tomu je povrch suchý a vizuálne bezchybný.

Potery a samonivelizačné podlahové hmoty

Potery slúžia ako vyrovnávacia vrstva pod rôzne podlahoviny. Môžete ich použiť aj pri podlahovom kúrení. Potery sa delia na cementové, anhydritové a liate. Najčastejšie používané sú cementové potery, pretože vytvárajú zvýšenú zvukovú izoláciu, sú odolné voči vlhkosti a vode a majú dlhú životnosť. Anhydritový poter sa vyznačuje rýchlym zrením (v porovnaní s cementovým poterom).Liaty poter má samovyrovnávacie schopnosti, preto nepotrebuje dodatočnú nivelizáciu.
Samonivelizačné hmoty slúžia na presné vyrovnanie podkladu pred finálnou úpravou. V niektorých prípadoch môžu fungovať ako finálna povrchová úprava. Na ochranu nivelačných hmôt sa používajú epoxidové nátery s príslušnou penetráciou.

Lepiace hmoty a stierky

Lepiace a stierkové hmoty sú určené na lepenie tepelnej izolácie, vyrovnávanie povrchu a stierkovanie so zapravením sklotextilnej armovacej tkaniny do lepidla. Sú použiteľné bez výškového obmedzenia a majú vysokú priľnavosť k izolantom.

Škárovacie a maltové zmesi

Škárovacie a maltové zmesi sa používajú pri škárovaní obkladačiek rôzneho druhu, dlaždíc z prírodného kameňa, aj imitácie vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Ponúkame škárovacie a maltové zmesi v množstve farebných odtieňoch, vhodné pre rôzne účely. S výberom tej správnej zmesi pre Vašu stavbu Vám radi poradíme.