Tepelné izolácie

Tepelná izolácia je základná súčasť stavby. Výberom vhodného typu izolácie a jej správnou aplikáciou môžete ovplyvniť celkovú kvalitu objektu. Vytvára bariéru, zabraňuje úniku tepla v zime a vniknutiu tepla, resp. prehrievaniu stavby, v lete a to všetkými povrchmi: strechou, podlahou, stenami, stropmi. Niekedy slúži aj ako akustická izolácia.

Minerálne izolácie

Minerálna izolácia je vďaka svojím vlastnostiam univerzálnym materiálom na izoláciu a zateplenie. Pomer ceny a kvality ju zaradil medzi najpoužívanejšie tepelné izolácie. Ponúkame minerálnu izoláciu – sklenú vlnu, aj kamennú (čadičovú) vlnu rôznych hrúbok a použití.

Sklenú minerálnu vlnu je vhodné použiť do konštrukcií, kde sa mechanicky nezaťažuje, krovov šikmých striech, medzi trámy pri podlahách a stropoch, na prevetrávané fasády a do priečok a podhľadov.
Kamenná minerálna vlna je vhodná do konštrukcií plochých striech, na fasády, podlahy, na izoláciu vzduchotechnických rozvodov a iných médií. Dá sa použiť aj do priečok a šikmých striech.

Expandovaný polystyrén

Expandovaný polystyrén (EPS) je osvedčeným tepelnoizolačným materiálom. Má nízku objemovú hmotnosť, požiarnu odolnosť, jednoducho sa s ním manipuluje a je šetrný k životnému prostrediu.  Je považovaný za environmentálne vhodný materiál, ktorý je praktický a spoľahlivý z hľadiska jeho používania.
V našom sortimente nájdete fasádny, strešný, aj podlahový expandovaný polystyrén EPS.

Extrudovaný polystyrén

Extrudovaný polystyrén (XPS) má vysokú pevnosť v tlaku, nulovú nasiakavosť, odolnosť voči zemine, mechanickému poškodeniu a teplotným výkyvom, čo ho predurčuje k izolácii spodnej stavby, základov, soklových častí domu (drsný XPS), základových dosiek, hlbokých podzemných stien (hladký XPS s polodrážkou), prekladov a tepelných mostov. Používa sa taktiež ako protimrazová vrstva pri stavbe železníc a diaľníc.
Ponúkame extrudovaný polystyrén XPS na všetky typy izolácií.

Termoprísady – perlit, ekostyrén

Perlitové omietky môžete použiť ako vnútorné omietky, ale aj vonkajšie omietky – pri vhodnej kombinácii s vodovzdornou povrchovou úpravou. Perlitová omietka je priedušná pre plyny a vodnú paru, odolná voči prenikaniu dažďovej vody a je nehorľavá. Možno ju použiť na všetky obvodové steny obytných budov.
Perlitbetón je jedným z najľahších silikátových tepelnoizolačných a zvukovoizolačných stavív. Podľa voľby receptúry možno pripraviť perlitbetóny rôznych vlastností a použitia. Od ľahkých, pre tepelnoizolačné použitie, až po ťažké, s dostatočnou pevnosťou pre použitie ako konštrukčné prvky.

Ekostyrén sa používa ako plnivo do betónu. Má výborné izolačné vlastnosti, ktoré oceníte pri izolácii podláh, striech, aj vonkajších bazénov. Je tiež vhodný na vyrovnanie podláh alebo starých klenbových stropov, pretože zmes Ekostyrenu a betónu nezaťažuje konštrukcie a dobre sa s ňou pracuje.