Strešná krytina

Pálená strešná krytina

Ponúkame široký sortiment pálených strešných krytín rôznych tvarov a farebných prevedení. Univerzálne, mediteránske, historické, aj exkluzívne krytiny. Výhodou pálenej strešnej krytiny je dlhá životnosť, prírodný materiál, bez chemických prísad, aj výborná odolnosť voči poveternostným podmienkam.

Betónová strešná krytina

Betónové škridly majú dlhú životnosť a sú vysoko funkčné, ich výroba je šetrná k prírode. Medzi ďalšie výhody betónovej krytiny patrí pevnosť, mrazuvzdornosť vďaka nízkej nasiakavosti a ochrana pred hlukom.

Oceľová strešná krytina

Oceľové strešné krytiny ponúkajú množstvo farebných prevedení, tvarov, aj povrchových úprav. Aplikovať na strechy ju môžete od sklonu 8°, ak nie sú potrebné priečne spoje. Veľkú obľubu si krytina získala aj u montážnikov, vďaka svojej výrobnej presnosti a tuhosti.

Vlnitá bitúmenová strešná krytina

Vlnitá bitúmenová strešná krytina je ľahká strešná krytina vyrábaná z organických vlákien, nasýtená bitúmenom (organická kvapalina) a tvarovaná tlakom pri vysokej teplote do tvaru vlnitých dosiek. Vhodná pre použitie na strechy s extra nízkym sklonom, ako strešná krytina na rôzne typy konštrukcií, pre jednoduché stavby, prístrešky, záhradné domčeky a poľnohospodárske budovy.

Asfaltové šindle

Asfaltové šindle vynikajú svojou ľahkosťou a tvárnosťou, sú vhodné predovšetkým na strechy s členitým tvarom. Majú široké využitie, je možné ich položiť na strechy so sklonom od 15 -90 °. Ideálne obdobie na montáž asfaltových šindlov je na jar alebo na jeseň, kedy je vonkajšia teplota 20 – 25 °C. Vyššie teploty spôsobujú mäknutie pod váhou remeselníkov, nižšie teploty zase zhoršenú flexibilitu.