Spoločnosť Schiedel nepopierateľne reprezentuje jednotku na trhu komínových systémov pre odvod spalín. S viac ako 75 ročnými skúsenosťami, 30 ročnou zárukou a zastúpeniami v 25 krajinách Európy ponúka spoločnosť Schiedel svojim zákazníkom bezpečnosť, nezávislosť a istotu tepelnej pohody s komínovými systémami.

KOMBIGAS– všetko v jednom komíne

Komínový systém KOMBIGAS spája všetko potrebné do jedného komína. V komíne sa nachádza tenkostenná izostatická keramická vložka s hrdlovým spojom a so šachtou pre oceľovú vložku z nehrdzavejúcej ocele (Schiedel GASFIX) alebo plastovú rúru, ktorá slúži na odvod spalín a zároveň spoľahlivo privádza vzduch do kotla. Ďalšia šachta je využiteľná pre vedenia bežných inštalácií.


Komínový systém KOMBIGAS je kombináciou trojvrstvového komínového systému UNI Advanced a viacúčelových šácht využiteľných pre vedenie inštalácii. V jednej z nich je v systéme KOMBIGAS k dispozícii plastová rúra pre kondenzačný kotol a samozrejme prívod vzduchu do kotla. Vnútorná tenkostenná izostatická vložka s hrdlovým spojom slúži na bezpečný odvod spalín od spotrebičov na pevné, kvapalné alebo plynné palivá. Je určená pre pripojenie krbu, piecky, kachľovej pece.

Komínový systém je v ponuke s priemermi UNI Advanced – priemery 18 a 20 cm pre tuhé palivá a 80 mm pre plynový kondenzačný kotol. Variantom pre samostatný odvod spalín od kondenzačného kotla je komínový systém Schiedel SIMPLEGAS.

Schiedel KOMBIGAS vám dáva možnosť sústrediť všetky vedenia zo strechy dole. Alebo naopak. V kompaktnom rozmere komínovej tvárnice 3 v 1 máte vyriešené spaliny, plynový kotol, nasávanie vzduchu na jeho prevádzku a jednu šachtu máte pre technické vedenia. Šachty môžu byť prístupné a preto je možné vedenia doplniť, vymeniť, opraviť. Už žiadne sekanie do steny, ak budete chcieť, potrebovať, túžiť napríklad po ďalšom satelite alebo rýchlejšom internete.

Zdroj:www.schiedel.sk