Strecha krásna aj po 30 rokoch

 Pálené škridly sú jednou z najkrajších a najodolnejších možností zastrešenia, ktoré majú majitelia domov k dispozícii. Ponúkajú nestarnúcu krásu, výhody energetickej účinnosti a bezkonkurenčnú trvanlivosť 100 % prírodného materiálu.

Použitie moderných pálených škridiel Tondach sa oplatí nielen pre estetické vlastnosti, ale najmä pre praktické výhody, ktoré keramické škridly ponúkajú v porovnaní s inými materiálmi. Či už chcete mať dom postavený v tradičnom alebo modernom štýle, keramické škridly nielenže dodajú vášmu domu šarm, ale znížia vaše prevádzkové náklady a tiež uhlíkovú stopu.

 Farebná stálosť bez dodatočnej údržby

Keramická krytina predstavuje nekonečnú škálu možností pre modernú, funkčnú a hlavne kvalitnú strechu. Ak vezmeme do úvahy faktor trvácnosti, pálená škridla stojí v porovnaní s ostatnými krytinami v popredí. Kvalitné prírodné pigmenty a náročná technika vypaľovania garantujú farebnú stálosť bez dodatočnej údržby. Nevyžadujú si žiadne dodatočné nátery a v prípade poškodenia sa škridly dajú ľahko nahradiť novými.  Precízne spracovanie škridiel Tondach vytvára trvácnu krytinu, ktorá má overenú životnosť viac ako 100 rokov.

 Odolná voči vonkajším vplyvom

Strecha zabezpečuje trvácnosť budovy, chráni pred nežiaducimi únikmi tepla a zároveň pomáha odvetrávať prebytočnú vlhkosť. Preto je nutné, aby strecha preukázala svoju odolnosť pri všetkých druhoch počasia. Pálene škridly Tondach sa s ohľadom na materiál a spôsob výroby vyznačujú vysokou odolnosťou voči klimatickým podmienkam, nízkou nasiakavosťou pri výdatných dažďoch a  protipožiarnou odolnosťou. Ich povrch nepoškodia ani kyslé dažde, machy, lišajníky či vtáčí trus.

 Úsporná voľba pre zdravý dom

Strecha z pálenej krytiny vytvára priaznivú vnútornú mikroklímu. Vďaka výbornej akumulačnej schopnosti bráni keramická krytina úniku tepla v zime, a v lete zas chráni interiér pred prehrievaním. Dochádza tak k znižovaniu prevádzkových nákladov domácnosti i nižšej tvorbe emisií CO2. Okrem ochrany pred teplotnými výkyvmi eliminuje aj problém s hlučnosťou pri daždi. Pálená škridla navyše prirodzene dýcha, rýchlo sa vysúša, a tým zabraňuje tvorbe nebezpečných plesní.

 Udržateľná voľba medzi strešnými krytinami

Jednou z mnohých výhod keramických krytín je aj ich ekologickosť. Pálené škridly Tondach sa vyrábajú z prírodných materiálov bez chemických prísad a samotný proces výroby má nízky dopad na životné prostredie. Pri ťažbe materiálu nedochádza ku kontaminácii pôdy alebo vody na mieste ťažby a po konci životnosti je možné škridly jednoducho recyklovať. Keramické škridly Tondach získali environmentálnu značku  „natureplus“, ktorá potvrdzuje, že sú vhodné aj pre trvalo udržateľnú výstavbu.

 Široké možnosti využitia

Ponuka krytín Tondach je naozaj široká a umožňuje vám vybrať si škridlu v rôznom farebnom prevedení či povrchovej úprave. Keramická krytina je vhodná pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie. Hoci sa mnohí obávajú, že pálené škridly sú veľmi ťažké, hmotnosť samotnej strešnej krytiny nijako významne nezaťažuje konštrukciu krovu. Po zhodnotení jeho statiky odborníkom možno pálenú krytinu Tondach použiť aj na rekonštruované strechy, kde bol pôvodne položený iný materiál. Vďaka svojej všestrannosti je keramická škridla vhodná pre každý typ strechy a charakter domu kdekoľvek na Slovensku.

Využitie keramických škridiel Tondach je všestranné: skvelo sa hodia na klasické bungalovy, moderné novostavby i malé vidiecke domčeky.

Pálené škridly Tondach pomáhajú udržať príjemnú klímu pod strechou. V lete sa toľko neprehrieva a v zime chráni pred extrémnymi vplyvmi počasia.

 

Novinkou v sortimente je škridla PLAN 18. Elegantné a rovné línie škridly podčiarknu osobitnú krásu a nápaditosť strechy. Škridla je v ponuke v dvoch farebných prevedeniach – engoba matná čierna a engoba matná sivá. Škridla sa dá použiť nielen na šikmú strechu, ale aj na zhotovenie odvetranej fasády. Fasáda tak získa rovnaké výhody ako strecha z keramickej krytiny, ako sú dlhá životnosť, farebná stálosť a bezúdržbovosť.

www.wienerberger.sk